O FIRMIE

Nieprzerwanie od 1997 roku projektujemy i produkujemy własne, stworzone na potrzeby marki modele. Produkujemy wyłącznie w Polsce w oparciu o światowe technologie.

Wyróżnia nas dbałość o każdy detal, dlatego wszystkie surowce są starannie wyselekcjonowane i pochodzą od wiodących europejskich dostawców. Nasi kooperanci to wyłącznie sprawdzeni partnerzy pracujący na wysokim poziomie technologicznym z poszanowaniem dla ludzi i środowiska.

Chcemy, by meble, które tworzymy spełniały oczekiwania naszych klientów. Rozwój naszych modeli powiązany jest ściśle z potrzebami naszych partnerów handlowych.

Obserwujemy nieprzerwanie i analizujemy pojawiające się zapytania. Jeżeli powtarzają się, rozważamy rozwój nowych modeli w tym kierunku lub wprowadzamy rozwiązania nietypowe do standardowej oferty. Dzięki umiejscowieniu w ramach własnej struktury organizacyjnej wszystkich kluczowych procesów jesteśmy w stanie szybko i precyzyjnie reagować na potrzeby naszych parterów.

Nasz zespół handlowy gotowy jest każdego dnia, by odpowiedzieć na wszelkie pytania telefonicznie, przyjechać do Państwa siedziby, bądź doradzać podczas spotkania z inwestorem. Wysoki poziom wiedzy, dopracowane i wysokojakościowe procesy produkcyjne, a także gotowość do wspierania i pomocy to atuty, które obok ciekawego wzornictwa i ponad przeciętnej trwałości wyróżniają nas na rynku.

MISJA

Firma Kleiber jest producentem obiektowych mebli do siedzenia.

Firma Kleiber produkuje meble do siedzenia, spełniające oczekiwania klientów. Jest to drogą do zapewnienia stałego rozwoju i wzrostu wartości firmy poprzez ciągłe umacnianie jej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym. Kleiber ma być rzetelnym i dobrym partnerem dla klientów i dostawców oraz najlepszym miejscem pracy dla najlepszych ludzi.

HISTORIA

Firma Kleiber ma głębokie korzenie w rynku meblarskim. W ciągu niespełna 30 lat rodzinna firma z małego zakładu produkcyjnego przekształciła się w kompetentnego partnera dla firm wyposażających wnętrza komercyjne.

Rozwój firmy i zmiana siedziby.
2001
Firmę przejmuje syn założyciela.

Własność oraz zarządzanie w firmie przejmuje Marcin Kleiber. 

2008
Nagrodzenie kolekcji Verso.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał kolekcji Verso tytuł finalisty konkursu Dobry Wzór

Otrzymujemy certyfikat FSC.

Pierwszy raz bierzemy udział w targach Meble Polska.

Wykorzystując do produkcji naszych mebli drewno i materiały drewnopochodne dbamy o to by pochodziły one z odpowiedzialnych źródeł. FSC jest międzynarodową organizacją not-for-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Wykorzystanie znaku FSC jest ściśle kontrolowane, a certyfikowane firmy przechodzą coroczne audyty. Produkt może być sprzedawany jako certyfikowany FSC tylko jeśli zachowana jest ciągłość łańcucha kontroli pochodzenia produktu, na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca drzewnego muszą być przestrzegane standardy FSC. W ten sposób mamy pewność, że nasza działalność nie jest szkodliwa dla gospodarki drzewnej i że przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. 

 

Po raz pierwszy prezentowaliśmy nasze kolekcje mebli na targach w Poznaniu.

2015
Uhonorowanie działalności charytatywnej.

Firma KLEIBER otrzymała tytuł Ambasadorem koła „SMOKI” za 10- letnią współpracę i pomoc w realizacji celów statutowych koła. Koło SMOKI działa Śremie. Jego celem jest wyrównywanie szans osób, a w szczególności dzieci niepełnosprawnych. Koło wspiera także rodziny i pomaga w zaspokajaniu podstawowych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

2019
Ukończenie budowy nowej siedziby.

Otrzymujemy nagrodę PARP za zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie.

Dalszy rozwój firmy nie byłby możliwy bez nowej siedziby. Przeprowadzamy się do nowo wybudowanych obiektów przy ulicy Meblowej. Powstała tu nie tylko część skupiająca wszystkie działy produkcyjne pod jednym dachem, ale także budynek biurowy oraz showroom. 

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości docenia nasze wysiłki w zwiększaniu poziomu cyfryzacji  i przyznaje nam wyróżnienie za jedno z najlepszych wdrożeń informatycznych w Polsce w 2020 i nagrodę w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”

W ramach projektu zrealizowano takie zadania jak:

  • Digitalizacja danych konstrukcyjnych.
  • Zakup i implementacja tabletów na potrzeby systemu MES dla poszczególnych stanowisk pracy.
  • Zakup systemu klasy MES, stanowiącego źródło danych konstrukcyjnych dla pracowników fizycznych.
  • Integracja zaawansowanego systemu MES z posiadanym już systemem ERP, który wyeliminował słowne i papierowe delegowanie zadań pracownikom fizycznym i zastąpił je informacją uporządkowaną, przekazywaną na tabletach. Pracownicy, wybierający operację produkcyjną do realizacji spośród wyszczególnionych przez system MES, a dalej – rozpoczynając ją i kończąc, automatycznie prowadzili do jej zaewidencjonowania wraz z parametrami wykonania. Co więcej, poprzez system MES na bieżąco mieli dostęp do szczegółowych wymagań klienta, określonych w zamówieniu.
2020
REALIZACJE

Firma Kleiber wspólnie z Dystrybutorami dostarczyła meble do wielu wnętrz komercyjnych w Polsce. Oto niektóre z nich. Nasze produkty docierają także do klientów na terenie całej Europy.

VIDEO
SHOWROOM

Odwiedź nasz
showroom

W starannie zaprojektowanych wnętrzach showroomu KLEIBER, można zapoznać się z aktualną propozycją firmy, porozmawiać o nowych projektach czy trendach wnętrzarskich, wybrać wykończenia mebli.


Kleiber ul. Meblowa 1,
63-100 Pysząca

SIEDZIBA

Odwiedź naszą
siedzibę

Dalszy rozwój firmy nie byłby możliwy bez nowej siedziby. Przeprowadzamy się do nowo wybudowanych obiektów przy ulicy Meblowej. Powstała tu nie tylko część skupiająca wszystkie działy produkcyjne pod jednym dachem, ale także budynek biurowy oraz showroom.


ul. Meblowa 1
63-100 Pysząca